zvolen.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Zvolen

Akcie 1-12 z 12

AKCIE A PODUJATIA Zvolen a okolie

LES kolekcia odev a textilii značky Puojd

20.6.2009 - 20.7.2031 / 09:00 - 17:00

Miesto konania: Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen

LES kolekcia odev a textilii značky Puojd

Jeseň života - výstava

5.5. - 31.8.2015

Miesto konania: Krajská knižnica Ľ. Štúra, Štúrova 5, študovňa a čitáreň
Od 5. mája 2015 do 31. augusta 2015 bude pre návštevníkov v priestoroch študovne a čitárne prístupná výstava Jeseň života, ktorej autorom je Ing. Ján Procházka. Viac informácií na: www.kskls.sk/stranka/informacie-pre-citatelov/jesen-zivota/

Jeseň života - výstava

Crossfit cvičenie

8.6. - 31.8.2015 / 18:30

Miesto konania: Mestský park Lanice
Mesto Zvolen v spolupráci s Centrom funkčného tréningu, pre Vás pripravilo bezplatné športové tréningy, ktoré sú určené pre širokú verejnosť každého pohlavia, veku či iných parametrov :-) Cvičenia budú prebiehať v pondelok, stredu a piatok o 18:30 počas mesiacov jún - august v mestskom parku Lánice, na trávnatej ploche pri novom Fitparku. Stretnutie pred cvičením je v podniku Almada, kde Vás už budú čakať kvalifikovaní tréneri. Nemusíte sa báť, každé cvičenie bude dozerané certifikovaným trénerom a bude prispôsobené Vašim možnostiam. Všetko to bude samozrejme zadarmo. Bližšie info v priloženom plagáte. Prvé cvičenie bude 8.6.2015 o 18:30 .a potom každý pondelok, stredu a piatok......

Crossfit cvičenie

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRÁC ŽIAKOV SZUŠ QUO VADIS

23.6. - 31.8.2015

Miesto konania: Krajský knižnica Ľ. Štúra, Štúrova 5, odd. literatúry pre deti a mládež
Pozývame návštevníkov knižnice na výstavu prác žiakov Výtvarného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy QUO VADIS vo Zvolene. Viac informácií na: www.kskls.sk/stranka/informacie-pre-citatelov/vystava-prac-ziakov-szus/

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRÁC ŽIAKOV SZUŠ QUO VADIS

Drahomír Prihel

3.7. - 6.8.2015 / 17:00

Miesto konania: Galéria na Tehelnej
Prvý júlový piatok bude patriť vernisáži sklára a grafika Drahomíra Prihela v Galérii na Tehelnej. Srdečne Vás pozývame. Výstavu uvedie PhDr. Bohumír Bachratý CSc., umelecký historik , hudobný doprovod bude od Zdenky a Paulíny Turánekovej. Výstava potvrvá do 6.8.

Drahomír Prihel

DJGT Zvolen v novej sezóne 2015/2016

14.7. - 31.8.2015

Miesto konania: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene Divadelná 3, 960 77 Zvolen
Na Záver 66. divadelnej sezóny by sme sa Vám chceli poďakovať za Vašu priazeň, a zároveň dovidenia v novej sezóne, v ktorej Vám mimo iného ponúkneme aj nasledujúce novinky: Anne Habecková-Adamecková: TEN OKAMIH PATRIL MNE, premiéra: 23. októbra 2015 v štúdiu DJGT. Príbeh lásky dvoch mimoriadnych osobností: dramatika, spisovateľa A. P. Čechova a poprednej herečky moskovského divadla Oľgy Knipperovej. Osud im doprial len pár rokov a v tých pár rokoch len pár okamihov bok po boku. Chorľavejúci Čechov sa liečil a tvoril na Kryme, Oľga hrala hlavné úlohy v Moskve. Vzdialenosť 1500 kilometrov pravidelne prekonávali ich ľúbostné listy. Hra vychádza práve z nich a z úryvkov Čechovových hier, v ktorých Oľga Knipperová hrala. Inscenácia je pripravená pri príležitosti životného jubilea Anity Krepčárovej – Šafárikovej, ktorá stvárni Oľgu Knipperovú a A. P. Čechova zosobní Štefan Šafárik. Uršuľa Ferenčuková: HĽADÁ SA MIKULÁŠ!, obnovená premiéra: 15. Novembra 2015. Hravá rozprávka pre najmenších divákov tematicky zameraná na mikulášsko-vianočné obdobie. Jakub Nvota: ZAJATEC VLASTNÉHO PRÍBEHU, premiéra: 12. februára 2016 Autorská hra s pesničkami v jemne kabaretnom tóne napísaná priamo pre DJGT. Rozmarná a trochu trpká komédia o súčasnej kultúre, vzťahoch, závislosti na emóciách a o nás samých. Hra o autorovi, diele a postave, ktorá naozaj žije. Nikolaj Koljada: SLIEPKA, premiéra: 8. apríla 2016 v Štúdiu DJGT Štúdiová inscenácia kultového súčasného ruského dramatika, ktorá umne dávkuje humor, grotesku i melodrámu a zachytáva túžby, sny, ilúzie, strasti a slasti hereckého života i života ako takého. Michaela Doleželová, Roman Vencl: ZÁMOCKÝ TITUL, premiéra: 3. júna 2016 na ZHZ Autorská inscenácia s komediálnymi i satirickými prvkami založená na strete sveta súčasného a historického, pričom dej je viazaný na reálie Zvolena a zvolenského zámku. Divadelné prázdniny sú v termíne od 1.7 do 31.08.2015. Pokladňa DJGT bude otvorená už od 24.8.2015 , kedy bude možné zakúpiť si vstupenky na predstavenia. Tešíme sa na Vašu návštevu v novej divadelnej sezóne.

DJGT Zvolen v novej sezóne 2015/2016

Svet ako ho ivdíme my

14.7. - 18.9.2015 / 09:00 - 17:00

Miesto konania: Lesnícke a drevárske múzeum, Námestei SNP 22/33

Svet ako ho ivdíme my

Svet ako ho vidíme my

14.7. - 18.9.2015 / 17:00

Miesto konania: Lesnícke a drevárske múzeum, Námestie SNP 22/33
Originálne časy: Od: 2015-07-14 09:00 - 17:00 Do: 2015-09-18

Svet ako ho vidíme my

Koliesko

30.7. - 2.8.2015 / 14:00

Miesto konania: Kokava nad Rimavicou
Pozývame vás na 25.ročník folklórneho festivalu Koliesko, ktorý sa uskutoční v dňoch 30.7 až 2.8.2015 v Kokave nad Rimavicou.

Koliesko

10 rokov Maľby Výstava desaťročia

30.7. - 13.9.2015

Miesto konania: Praetoriu na Nám. Š. Moysesa 25 v Banskej Bystrici
Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici a Nadácia VÚB Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy Výstava potrvá do 13. septembra 2015. Vystavujúci autori: Andrea Bartošová, Michal Bôrik, András Cséfalvay, Michal Czinege, Eva Činčalová, Dávid Demjanovič / Jarmila Mitríková, Andrej Dúbravský, Jarmila Džuppová - Sabová, Matej Fabian, Alexandra Fazekašová, Juraj Florek, Ľudmila Hrachovinová, Katarína Janečková, Marek Jarotta, Juraj Kollár, Juliana Mrvová, Monika Mikyšová - Pascoe, Csilla Poláková, Viliam Slaminka, Erik Šille, Lucia Tallová, Ján Vasilko, Ivona Žirková Výstava so symbolickým podtitulom Výstava desaťročia predstavuje kolekciu 27 víťazných diel, ktorá vzišla z doterajších ročníkov súťaže Maľba – cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Súťaž vyhlasuje a organizuje Nadácia VÚB, ktorá prvýkrát v Stredoslovenskej galérii predstavuje na komplexnej výstave ocenené diela, ktoré v ostatnej dekáde získali najvyššie uznanie medzinárodnej odbornej poroty. Vodidlom vystavenej kolekcie nie je spoločná téma, ale individuálne témy jednotlivých diel samotných autorov, ktorí tvoria pomyslený "salón" mladej maľby. „Okrúhle desiate narodeniny súťaže Maľba považujeme za vhodnú príležitosť obzrieť sa späť a pripomenúť verejnosti ešte raz všetkých doterajších víťazov. Mladé slovenské umenie si bez pochýb zaslúži pozornosť a podporu doma aj v zahraničí. Výstavu 10 rokov Maľby si preto po Banskej Bystrici budú môcť vychutnať návštevníci Bratislavského hradu a začiatkom roka 2016 aj prestížnej Gallerie d´Italia v Miláne,“ uvádza Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky. Nadácia VÚB podporuje súčasné mladé umenie v odboroch maľba a fotografia. Každoročne organizuje súťaž Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov, určenú pre profesionálnych výtvarníkov do 35 rokov. Jej cieľom je podporiť ich tvorbu, pomôcť pri naštartovaní umeleckej kariéry, ako aj predstaviť súčasné mladé umenie verejnosti.

10 rokov Maľby Výstava desaťročia

Country záhrada

14.8. - 14.8.2015 / 17:30

Miesto konania: Park Ľ. Štúra
Mesto Zvolen pozýva na tradičnú country zábavu v záhrade, ktorá sa uskutoční dňa 14.8. v Parku Ľudovíta Štúra o 17:30. Vstup je zdarma. Vystúpia viaceré známe kapely: Neznámi, Trampské perly Penco a Eifel Danča, PaciPacifik a hosť večera Alan Mikušek. Zatancovať originálne country tance môžete spolu so Senior elitou a nebude chýbať ani program pre deti.

Country záhrada

Burza zberateľov a starožitností vo Zvolene

20.5. - 20.5.2016

Miesto konania: Zvolen
POZVANIE na našu akciu : Burza zberateľov, starožitností , kuriozít a umelcov ručných prác . dovoľujem si Vás srdečne pozvať na našu predajnú a výstavnú akciu, ktorá sa uskutoční dňa : 16. mája 2015 / Sobotu v čase od 7 – 12 hod. v budove DOMu Kultúry – Železníc Slovenskej republiky , Sokolská ul. 69 vo ZVOLENE. Akcia je aktuálna počas celého roka 2015 stále raz v sobotu v každom kalendárnom mesiaci. Na akcií sa stretnete so zberateľmi z celého Slovenska aj zahraničia. Navštívte nás aj s Vašimi blízkymi a priateľmi na našej akcií nájdete rôzne zaujímavosti z kútov celého sveta, starožitnosti, mince a iné zberateľské predmety a kuriozity. Môžete Váš tovar vystaviť, predať alebo si ho dať aj ohodnotiť znalcami priamo na akcií. Garancia prekvapení a nevšedné nápady aj na darčeky a inšpirácie doplnkov do Vášho príbytku. Občerstvenie - formou bufetu, parkovanie / zadarmo, zabezpečené priamo na mieste konania. V prípade otázok ma neváhajte pokojne kontaktovať respektíve rezervovať si váš osobný výstavný/ predajný priestor formou stola o rozmere 90 x 90 cm + 2 stoličky Teším sa na naše stretnutie. Viac info na uvedenom mobilnom čísle alebo e-mail adrese. S pozdravom a úctou Janka Kučerová Organizátorka

Burza zberateľov a starožitností vo Zvolene
Akcie 1-12 z 12

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Zvolen, Budča, Hronská Dúbrava, Kováčová, Lieskovec, Očová, Ostrá Lúka, Sliač, Tŕnie, Turová, Vígľaš, Zvolenská Slatina
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang