Úvod > Festivaly > Predfestivalová platforma pre rodiny s deťmi

Predfestivalová platforma pre rodiny s deťmi

Dalšie akcie v kategórií

Predfestivalová platforma pre rodiny s deťmi-graphic
Dátum:
20.9.2018 - 30.9.2019
Čas konania:
Názov:
Predfestivalová platforma pre rodiny s deťmi
Miesto:
Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, Banská Bystrica
Usporiadateľ
Bábkové divadlo na Rázcestí
Popis akcie:
Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici je hlavným organizátorom Medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018, ktorého 21. ročník sa uskutoční od 5. do 9. októbra 2018.
Každoročne pred festivalom organizuje rôzne divadelné a paradivadelné aktivity, ktoré uvádza v rámci predfestivalového Prológu v Divadelnom šapite pod Pamätníkom SPN v Banskej Bystrici.
Tento rok predfestivalový Prológ štartuje 21. septembra 2018.

Prológ prináša predfestivalovú platformu pre rodiny s deťmi, v rámci ktorej organizuje oživenú výstavu Rodinné bábkové divadlá. Exponáty tradičných rodinných divadiel a marionettových bábok zo svojich zbierok zapožičalo SNM-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň. Výstava mapuje vývoj českého a slovenského bábkarstva od medzivojnového obdobia až po súčasnosť. Výstavou spojenou s interaktívnymi hrami pre deti a rodiny sprevádzajú študenti a študentky z Katedry bábkarskej tvorby DF VŠMU v Bratislave.
Vernisáž výstavy sa uskutoční v piatok 21. septembra o 16.00 hodine. V rámci vernisáže sa predstaví Literárny a dramatický odbor ZUŠ Modrý Kameň s bábkovým divadelným predstavím
J. Čapek: Ako psíček s mačičkou piekli tortu.
Expozícia je otvorená denne od 21. septembra do 9. októbra v časoch 10 – 15, 16 – 18 hod. v Divadelnom šapite pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.