Úvod > Festivaly > Slovenský ľudový umelecký kolektív - 70 rokov

Slovenský ľudový umelecký kolektív - 70 rokov

Dalšie akcie v kategórií

Slovenský ľudový umelecký kolektív - 70 rokov
Dátum:
14.9. - 14.9.2019
Čas konania:
20:00
Názov:
Slovenský ľudový umelecký kolektív - 70 rokov
Miesto:
Námestie SNP 1
Usporiadateľ
Zvolenský zámok
Popis akcie:
SLOVENSKÝ ĽUDOVÝ UMELECKÝ KOLEKTÍVJuraj Hamar, Stanislav Marišler – námet, scenár a réžiaJuraj Hamar – dramaturgiaJuraj Kubánka, Ervín Varga, Ján Blaho, Jaroslav Moravčík, Stanislav Marišler, Ján Ševčík, Laco Cmorej, Marek Grega – chereografiaTibor Andrašovan, Juraj Farkaš, Štefan Molota, Stano Palúch, Milan Rendoš, Peter Mikulec, Andrej Jarolín – hudbaCtibor Bachratý – fotoÚčinkuje tanečný súbor, ľudová hudba, spevácka skupina SĽUK-u a sólisti multiinštrumentalistiKoncert k 70. výročiu založenia SĽUK-u (1949)Slovenský ľudový umelecký kolektív si v tomto roku pripomína 70. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti uvádza okrem iných programov aj reprezentačný hudobno-tanečný program 70 ROKOV, v ktorom divákovi ponúkame pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.Tradíciu reprezentujú diela Juraja Kubánku, Jána Cikkera a Juraja Farkaša. Súčasnosť v programe zastupuje výber z tvorby strednej a najmladšej generácie – Ervína Vargu, Jána Blaha, Jaroslava Moravčíka, Štefana Molotu, Stanislava Marišlera, Jána Ševčíka, Laca Cmoreja, Mareka Gregu, Stana Palúcha, Milana Rendoša, Petra Mikulca a Andreja Jarolína.Žiadne umelecké dielo, ktoré autori vytvorili pre SĽUK, by bez vynikajúcich interpretačných výkonov tanečníkov, muzikantov a spevákov nikdy nezostalo v pamäti a v srdciach poslucháčov a divákov. V tom sa SĽUK za 70 rokov nezmenil.Tradícia a súčasnosť nemusia byť vždy v rozpore. Naopak, môžu mať podobu vzácnej harmónie, o ktorú sa SĽUK pokúsil aj v programe 70 ROKOV.
 POZOR:
Zvolen 14.9.2019
I. kategória je 4. -10. rad. V prípade presunu predstavenia do sály DJGT z dôvodu nepriaznivého počasia vstupenky platia.
II. kategória je 11. - 13. rad. V prípade presunu predstavenia do sály DJGT z dôvodu nepriaznivého počasia sa vracia vstupné.
Objednať cez TicketPortál